Szkoła barberingu

Czy szkoła barberingu pomoże mi stać się profesjonalistą w tej dziedzinie?

Aby zostać fryzjerem, trzeba przejść zatwierdzony przez państwo program i zdać egzamin licencyjny. Możesz znaleźć kolegia i szkoły fryzjerskie, które są samodzielne lub istnieją jako część większej szkoły kosmetycznej. Chociaż każdy program będzie miał swój własny, unikalny program nauczania, zazwyczaj obejmuje te same podstawowe pojęcia.

Jaka jest różnica między szkołą barberingu a szkołą kosmetyczną?

Największą różnicą między szkołą barberingu a szkołą kosmetologiczną jest to, że programy fryzjerskie koncentrują się na męskich włosach i zarostu. Programy są bardziej ukierunkowane na naukę strzyżenia, przycinania i układania męskich włosów oraz pracę z zarostem, w tym świadczenie usług golenia. Edukacja w szkole kosmetologicznej zapewnia szkolenie w zakresie obsługi zarówno mężczyzn, jak i kobiet, a także może obejmować naukę technik włosów, paznokci, makijażu i pielęgnacji skóry. Jeśli uczęszczasz do szkoły fryzjerskiej, będziesz mógł pracować tylko na męskich włosach i zarostu. Alternatywnie, będziesz mógł mieć bardziej zróżnicowaną klientelę i pracę, jeśli pójdziesz do szkoły kosmetycznej.

Jedną z głównych cech programu szkoły barberingu będzie szkolenie w zakresie prawidłowego strzyżenia, przycinania i układania męskich włosów. Dowiesz się również, jak traktować włosy, w tym odpowiednie techniki mycia i kondycjonowania. Nauczysz się prawidłowego korzystania z różnych narzędzi, w tym maszynek do golenia, nożyczek i trymerów.

Farbowanie włosów i brody

Nie tylko kobiety decydują się na farbowanie włosów. Dlatego jedną z ważnych cech programu fryzjerskiego będzie nauczenie się, jak prawidłowo wybielać, farbować i rozjaśniać włosy, w tym procesy chemiczne. Dowiesz się również, jak bezpiecznie i prawidłowo rozluźniać włosy. Jedną z największych różnic między szkoleniem w szkole kosmetologicznej a szkołą fryzjerską jest nauka pielęgnacji zarostu, w tym pielęgnacji, farbowania, strzyżenia, przycinania, modelowania, relaksacji i innych prac nad zarostem.

Dobre golenie to ważna sztuka wymagająca profesjonalnego przeszkolenia. Dlatego znaczna część programu, która obejmuje techniki zarostu, koncentruje się na różnych rodzajach golenia, w tym przy użyciu prostej brzytwy i wykonywaniu tradycyjnego golenia pianką. Perfekcyjne golenie prostą brzytwą wymaga treningu i umiejętności. Jedną z najważniejszych rzeczy, których musisz się nauczyć, aby zdać państwowy egzamin licencyjny, jest zdrowie i bezpieczeństwo. Jako fryzjer będziesz miał do czynienia z potencjalnie niebezpiecznymi chemikaliami.