Jaka jest cena za prawo jazdy w Warszawie?

Jaka jest cena za prawo jazdy w Warszawie?

Cena prawa jazdy w Warszawie – co warto wiedzieć?

Koszt posiadania prawa jazdy w Warszawie

Jeśli zależy Ci na posiadaniu prawa jazdy, warto dobrze zastanowić się, ile będą Cię kosztować odpowiednie zaświadczenia i egzaminy. W Warszawie opłata za pierwsze prawo jazdy wynosi od 560 zł do ponad 1 tys. zł. Są to koszty uzależnione od tego, jakiego typu pojazdu chcesz móc prowadzić. Oto przykładowe ceny podstawowego kursu na prawo jazdy w Warszawie:

  • Kategoria B (samochód osobowy) – 560 zł.
  • Kategoria A1 (motocykl) – 640 zł.
  • Kategoria C (samochód ciężarowy) – 900 zł.
  • Kategoria C+E (ciągnik siodłowy z naczepą) – 1 020 zł.

Jeśli chcesz, aby prawo jazdy obejmowało kilka kategorii, wszystkie te opłaty będą się sumować, dlatego też warto najpierw ustalić, jakie paragony będzie trzeba zakupić, aby nie przepłacić. Ponadto trzeba będzie doliczyć do tego opłaty za egzaminy – zarówno te teoretyczne, jak i praktyczne.

Jaki jest koszt zdobycia prawa jazdy w Warszawie?

Cena za uzyskanie prawa jazdy w stolicy – co obejmuje i jakie dokumenty są niezbędne

Koszt zdobycia prawa jazdy w stolicy Polski jest uzależniony od tego, jaką kategorię się wybierze. Kategoria A, A2, AM, B, B1, C, D oraz T wykracza poza zasięg tego artykułu. Jakie są koszty zdobycia prawa jazdy w Warszawie?

Zdobycie prawa jazdy w Warszawie można podzielić na 3 etapy: przygotowanie do egzaminu, zapisy na egzamin oraz jego zdawanie. Temu ostatniemu krokowi towarzyszyć będą także koszty za samą jazdę egzaminacyjną oraz egzamin teoretyczny. Najczęściej kategorie B oraz B Automat są potrzebne na etapie przygotowania. Oto ich koszty:

Kategoria Opłata wster miesięczna
Kategoria B 150 zł miesięcznie
B Automat 200 zł miesięcznie

Aby zapisać się na egzamin do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie należy zapłacić 200 zł. Po wygraniu egzaminu trzeba będzie uregulować kolejną opłatę 50 zł za wydanie prawa jazdy. W tym momencie opłata na wszystkie etapy wyniesie 350 zł.

Pamiętaj, że opłata za kurs prawa jazdy w Warszawie nie jest wliczona w koszt uzyskania uprawnień i jeśli zdecydujesz się skorzystać z kursu prawa jazdy dodatkowo zapłacisz za niego ok 1000zł – 1300zł.

Cena prawa jazdy w Warszawie – jaką trzeba zapłacić za kurs i egzamin?

Jeśli chcesz uzyskać prawo jazdy w Warszawie, musisz wiedzieć, jakie są ceny za kurs i egzamin.

Aby móc świadomie podejmować rozsądne decyzje dotyczące zdobycia prawa jazdy w Warszawie, bardzo ważne jest poznanie cen za kurs oraz egzamin teoretyczny i praktyczny. Obowiązujące ceny za naukę jazdy i uzyskanie prawa jazdy w Warszawie są stałe i ustalane przez Urząd Miasta. Ważne jest, aby pamiętać, że zmiany cen są dozwolone, dlatego należy rozważyć skorzystanie z usług zaufanych ośrodków szkoleniowych dla bezpiecznego podejmowania decyzji odnośnie cen.

Oto tabela, w której prezentujemy zaktualizowaną cenę za prawo jazdy w Warszawie:

 

   

   

   

   

   

   

   

   

Kurs/Egzamin Cena
Kurs prawa jazdy od 450zł
Egzamin teoretyczny ok. 140zł
Egzamin praktyczny ok. 315zł

Cena za kurs prawa jazdy w Warszawie waha się od 450zł do około 1200zł i zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj szkoły i długość szkolenia. Po ukończeniu kursu można przystąpić do egzaminu teoretycznego. Koszt egzaminu wynosi około 140 zł. Aby uzyskać prawo jazdy, konieczne jest również zdanie egzaminu praktycznego, którego koszt wynosi ok. 315 zł.

Używając tej tabeli możesz łatwo dokonać wspomnianego wyżej porównania cen i wybrać najlepszą dla siebie ofertę zdobycia prawa jazdy w Warszawie. Pamiętaj jednak, że ceny mogą ulec zmianie i upewnij się co do aktualnych cen u swojego ośrodka szkoleniowego.Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje prawo jazdy w stolicy, kliknij w ten link, aby dowiedzieć się, jaka jest cena za prawo jazdy w Warszawie: https://www.sarbo.pl/ile-kosztuje-prawo-jazdy/.