Rodzaje taniego styropianu na elewacje

Wybór styropianu na elewację powinien być połączony z jego podłożem. Jeśli masz podłoże z tynkiem możesz zastosować styropian EPS 100 lub EPS 70. Styropian EPS 70 ze względu na gorsze parametry cenowo jest tańszy. Chyba, że jest on znacznie grubszy a więc będzie potrzebował więcej pianki poliuretanowej.

Ceny rodzajów taniego styropianu

W przypadku styropianu EPS 100 cena jest wyższa, ale styropian jest lepszy pod względem parametrów izolacyjnych. Natomiast jeżeli masz podłoże z betonu komórkowego i chcesz zastosować płytę styropianową na elewację możesz zastosować styropian grafitowy EPS 80-GF lub EPS 100-GF. Jest to styropian grafitowy o wyższej izolacyjności cieplnej. Dzięki temu wybierając grubszą płytę styropianu grafitowego można zastosować cieńszą piankę poliuretanową. Jakie są jeszcze inne rodzaje styropianu? Styropian można również wykorzystać do wykonywania izolacji podłóg, ściany i dachów. Jest to styropian grafitowy EPS 100-GF, który ma gładką powierzchnię lub EPS 70-GF, który ma tzw. komórkowanie.

Parametry taniego styropianu na elewacje

Styropian EPS 100-GF jest droższy, ale ma lepsze parametry izolacyjności cieplnej. Natomiast styropian EPS 70-GF ma gorsze parametry cieplne i jest tańszy. Styropian EPS 100-GF można stosować również na dachy skośne. W tym wypadku należy go wyłożyć na krokwie i pozostawić około 5 cm odstępu od krawędzi krokwi. Natomiast styropian EPS 70-GF można stosować jako wypełnienie poddasza, które jest ogrzewane. Jest to bardzo popularne rozwiązanie stosowane przez deweloperów.

Jakie są ceny taniego styropianu na elewacje

Ceny styropianu na elewacje zależą od rodzaju styropianu. Styropian EPS 100 jest droższy od styropianu EPS 70. Natomiast styropian grafitowy EPS 100-GF jest droższy od styropianu grafitowego EPS 80-GF. Ponadto ceny styropianu na elewacje różnią się w zależności od jego grubości i producenta. Jeżeli chodzi o styropian EPS 100 cena styropianu EPS 100 2cm wynosi około 1,5 zł/m2. Jest to cena styropianu EPS 100 2cm najpopularniejszego producenta styropianu na elewacje. Natomiast cena styropianu EPS 100 3cm jest wyższa, ale nie stanowi to tak dużej różnicy, jak w przypadku styropianu EPS 70. Ceny styropianu na elewacje są wyższe od styropianu EPS 70 ze względu na lepsze parametry izolacyjne. Jeżeli chodzi o styropian grafitowy EPS 100-GF cena styropianu EPS 100-GF 2cm wynosi około 2,5 zł/m2. Jest to cena styropianu EPS 100-GF 2cm najpopularniejszego producenta styropianu na elewacje.