Rozwój restauracji poprzez szkolenia gastronomiczne

Szkolenie gastronomiczne to zestaw umiejętności, który może Cię zabrać z bycia asystentem kuchennym do bycia szefem kuchni.

To świetny sposób, aby dostać stopę w drzwiach i dowiedzieć się więcej o branży, co doprowadzi cię do lepszych możliwości.

Rodzaje szkoleń gastronomicznych

Istnieją dwa główne rodzaje w tematyce szkolenie gastronomiczne:

– Catering Management Training (CMT) – Jest to dla tych, którzy chcą pracować w zarządzaniu, jako asystent lub jako szef kuchni. Obejmuje ono kursy dotyczące przepisów związanych z obsługą i przechowywaniem żywności, umiejętności komunikacyjnych i planowania menu. Dowiesz się również, jak efektywnie prowadzić operacje kuchenne.

– Szkolenie gastronomiczne (COT) – Kurs ten jest przeznaczony dla osób, które chcą pracować na stanowiskach takich jak serwerzy i barmani, a nawet jako gospodarze imprez! Nauczysz się jak zarządzać obsługą klienta w warunkach dużego natężenia ruchu i jak skutecznie koordynować grupy ludzi.

Co to jest szkolenie gastronomiczne

Szkolenia gastronomiczne to proces nauki i zdobywania doświadczenia w dziedzinie gastronomii. Wiele osób interesuje się gastronomią, ale nie wie, co tak naprawdę trzeba zrobić, aby odnieść sukces.

Szkolenie gastronomiczne odbywa się zazwyczaj poprzez program, który nauczy cię wszystkiego o różnych rodzajach żywności i napojów, które można serwować na imprezie, ile czasu zajmuje przygotowanie każdej pozycji, ile kosztuje na osobę za jedzenie, jakiego rodzaju sprzętu potrzebujesz, aby zrobić każdy rodzaj dania, ile miejsca każdy element zużywa na talerzu lub tacy do serwowania, ile osób może być obsługiwanych przez każdy rodzaj żywności i napojów, itp.

Dostęp do szkoleń gastronomicznych

Istnieje wiele rodzajów programów szkoleniowych gastronomicznych dostępnych dzisiaj ze szkół i innych instytucji, które specjalizują się w tego typu edukacji. Koszt różni się znacznie w zależności od tego, gdzie pójdziesz i jaki rodzaj programu oferują (niektóre są lepsze niż inne).

Istnieje również wiele kursów online dostępnych, jeśli nie masz czasu, aby uczestniczyć w zajęciach w szkole lub jeśli nie ma jednego w pobliżu, gdzie mieszkasz.”