Atrakcje turystyczne Krynicy Morskiej

Wakacje – kierunek Krynica Morska.

Urlop, lato, morze… Z ich połączenia najczęściej powstaje decyzja o wyjeździe do najpopularniejszych miejsc, takich jak Międzyzdroje, Kołobrzeg, trójmiasto. Tymczasem linia brzegowa Polski jest spora, a na jej długości jest wiele innych ciekawych miejsc. Krynica Morska może nie jest wielkim odkryciem, ale jednak jest zazwyczaj dużo mniej zatłoczona w okresie wakacyjnym, niż wiele innych topowych wyborów urlopowych Polaków. I może to i dobrze, bo ci wybierający się tam na letni odpoczynek, mają naprawdę dużo atrakcji, które niekoniecznie da się zwiedzać w tłumie. Ponadto nie ma tu aż tak dużych problemów z rezerwacją domków letniskowych, czy pokoi w pensjonatach, willach i hotelach, w porównaniu do wyżej wymienionych miast.

Krynica morska – wakacyjny relaks.

Urlop w Krynicy morskiej to między innymi dużo atrakcji skupiających się na wakacyjnym lenistwie. Plaże i trasy spacerowe na linii brzegowej są naprawdę warte polecenia. Szczególnie że są otoczone przez piękne bukowe lasy oraz piaskowe wydmy. Można skorzystać także z ciekawych, ale nadal wypoczynkowo – relaksujących atrakcji, takich jak rejsy statkiem po Mierzei Wiślanej, no i oczywiście spacery po parku, na których można podziwiać wspomniane wcześniej 200-letnie buki. Dla tych, co chcą się nieco ruszyć z plażowego ręcznika, polecić można wdrapanie się na Wielbłądzi Garb. To właśnie Krynica Morska posiada jedyną w Europie stałą wydmę. Pomimo raptem 40 metrów wysokości (choć kto się wdrapywał kiedyś na wydmy wie, że nie jest to krótka droga), można z niej podziwiać widok na Zatokę Gdańską, jak i Zalew Wiślany.

Zwiedzanie Krynicy Morskiej.

Krynica Morska to oczywiście także szereg atrakcji dla bardziej aktywnych turystów. Pierwsze co przychodzi na myśl to dosyć znana latarnia morska, na której szczycie znajduje się punkt widokowy. Tu warto też podejść, zrobić sobie zdjęcie na niedaleko znajdującej się ulicy… Teleexpressu. Na uwagę zasługuje muzeum, które we wciągający sposób przedstawi nam historię miasta będącą naprawdę ciekawą i wciągającą. W Krynicy Morskiej znajdują się też dosyć oryginalne pomniki, na przykład stada dzików(!), a także uwielbiana przez młodych Ławeczka „Zakochani”. W niedużej odległości od Krynicy polecić należy Frombork. Ta niewielka miejscowość to okolice silnie związane z życiem Mikołaja Kopernika. Można między innymi wejść na wieżę znajdującą się na zamku – małym, kameralnym, ale zdecydowanie wartym uwagi – w której to nasz astronom pracował naukowo. Jest ona urządzona w taki sposób, że przeniesiemy się do średniowiecza w mgnieniu oka.