Organizacja oryginalnego wesela – od miejsca po menu

Miejsce organizacji wesela.

Chyba każda para młoda decydująca się na wesele chce, aby było ono wyjątkowe. Wśród wielu różnych wystrojów sal, aż po menu można znaleźć takie pomysły jak wystawny bankiet, gdzie młoda para jest traktowana po królewsku, nowoczesne imprezy, często skupiające się na spotkaniu ze znajomymi, a nie rodziną, a czasem romantyczne przyjęcia w plenerze. Ostatnio jednak na listę ciekawych klimatów weselnych trafiają przyjęcia i imprezy w stylu rustykalnym. Wesele takie jak najbardziej da się zrobić w standardowych miejscach weselnych, ale nie ukrywajmy, że klimat lokalu sam w sobie jest niezwykle ważny. Wielka elegancka sala bankietowa wyglądająca przebogato, gdzie po wejściu widzimy przystrojenie stołów i ścian w sposób rustykalny niekoniecznie będzie dobre. Pojawia się dysonans, szczególnie wśród gości, którzy niejednokrotnie podczas imprezy chcą wyjść na świeże powietrze. Jakie miejsce wybrać? Nasze propozycje są następujące:

– impreza pod gołym niebem w miejscach typu skansen lub po prostu mała wieś „na krańcu cywilizacji”,

– wykorzystanie klimatu gotowych obiektów, takich jak zajazdy czy „karczmy”, zaaranżowanych w stylu sprzed wielu lat lub nawet wieków.

Co pasuje do świetnej, ludowej zabawy? Wyłożone drewnem ściany, kamionkowe i gliniane ozdoby i co tylko kojarzy nam się z tego typu imprezą.

Menu z karczmy dla wędrowców.

No dobra, może nie odpływajmy tak bardzo, ale głównym klimatem wiejskiego, czy też rustykalnego wesela jest odpowiednie menu. W domach wiejskich, czy karczmie nie było raczej czekoladowych fontann, makaroników z lukrem czy egzotycznych owoców. Chcąc mieć wesele idealnie pasujące do zamysłu, tworzące z nim całość, świetnie sprawdzi się menu mające na swojej liście mięsa, grzyby, warzywa i oczywiście kasze. Jakkolwiek to nie brzmi, z tych składników da się zrobić świetne i efektowne potrawy, jednocześnie nie odchodząc od starodawnych przysmaków. Pieczona dziczyzna, surówki ze świeżych warzyw, popularne teraz kaszotta. Co ze słodkości? A co powiecie na kołacz? Choć oczywiście nie musimy podchodzić do tego tak ściśle i zawsze znajdzie się miejsce na tort. Szczególnie że dzisiejsze torty potrafią zachwycić wyglądem dopasowanym do każdej okazji.

Co jeszcze na rustykalne wesele?

Jest mnóstwo elementów, jakie mogą dać świetny efekt podczas organizacji ludowego wesela. Można zadbać o odpowiedni ubiór, muzykę, obrządki. Wszystko zelży tylko od wyobraźni, możliwości i zacięcia organizatorów do tego, jak idealnie chcemy odwzorować klimat tego ważnego dzień.