regeneracja pompy wtryskowej

Regeneracja pompy wtryskowej – lepiej naprawiać czy wymieniać?

Czy zastanawiałeś się już, jakiego rodzaju pompą wtryskową będzie najlepiej wyposażyć swój samochód? Pompę wtryskową należy wymieniać w przypadku wystąpienia usterki. Zalecane jest również jej wymienianie w momencie zmiany silnika, w przypadku zmiany stosowanego oleju, a także przy przebiegu powyżej 300 tys. km. 

Do czego służą pompy wtryskowe?

Firmy produkują pompy wtryskowe, które służą do podnoszenia ciśnienia w układzie hydraulicznym. Pompy wtryskowe są stosowane w samochodach z układem kierowniczym i zawieszeniem hydraulicznym. Pompy te służą do transportu cieczy w układzie hydraulicznym. Pompy wtryskowe mogą być stosowane w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarówkach i autobusach. Pompy wtryskowe są dostępne w różnych rozmiarach i typach. Pompa wtryskowa jest jednym z najważniejszych elementów samochodu, ale równie ważna jest fachowa regeneracja pompy wtryskowej

Firmy produkują pompy wtryskowe z ręcznym i elektrycznym napędem. Pompy te są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Pompy te służą do transportu cieczy w układzie hydraulicznym i są wykorzystywane w samochodach, które mają układ kierowniczy i zawieszenie hydrauliczne.

transport cieczy w układzie hydraulicznym odbywa się przez ciśnienie wytwarzane przez pompę hydrauliczną. Pompa jest w stanie wytworzyć ciśnienie nawet do 700 atmosfer. Dzięki temu ciecz jest transportowana przez rury hydrauliczne do innych części układu. Awaria pompy wtryskowej objawia się przede wszystkim utratą mocy i występowaniem dymienia na czarno lub biało. W tym drugim przypadku można mówić o wycieku oleju z pompy. Zdarza się jednak, że wyciek nie jest tak widoczny i można o nim dowiedzieć się tylko z diagnozy komputerowej.

Czy pompy wtryskowe często wymagają napraw?

Wbrew popularnej opinii pompy wtryskowe nie psują się częściej niż inne części samochodu. Są one jednak bardziej podatne na uszkodzenia ze względu na swoją budowę. Pompy wtryskowe są bardzo dokładnymi urządzeniami, które muszą pracować w bardzo czystych warunkach. Wymagają one regularnej konserwacji i czyszczenia, a także wymiany oleju co 20-30 tysięcy kilometrów.

Wycieki oleju na zewnątrz pompy wtryskowej mogą mieć wiele przyczyn, ale jedna z najczęstszych przyczyn jest przegrzanie. Pompy wtryskowe są obciążone bardzo dużymi prędkościami i mogą ulec przegrzaniu w wyniku długotrwałego używania. Jeśli zauważysz wyciek oleju na zewnątrz pompy wtryskowej, należy natychmiast skontaktować się z mechanikiem, aby ustalić przyczynę i jak najszybciej ją naprawić.