Zastosowanie bazy pod lakiery hybrydowe

Baza pod lakier hybrydowy to produkt, który pełni rolę warstwy pomiędzy sztuczną powłoką a płytką paznokcia; w przypadku stosowania 3-fazowych lakierów hybrydowych należy zastosować bazę. Baza hybrydowa to, najprościej mówiąc, pierwsza warstwa zadbanego i trwałego manicure. Połączenie wysokiej jakości bazy i topu oraz światła UV lub LED, które powoduje polimeryzację produktu, pozwala zachować nieskazitelny manicure na dłużej.

Dobry podkład wyrównuje i wypełnia je

Na przykład nakładanie bardzo ciemnych lub neonowych lakierów hybrydowych bezpośrednio na płytkę paznokcia może prowadzić do przebarwień. Następnie lakier bazowy wzmacnia paznokieć i tworzy dodatkową warstwę ochronną nad bazą hybrydową. Jaki produkt bazowy wybrać? Nie jest to łatwa decyzja, ale szanse na znalezienie tej idealnej są naprawdę duże. Lakiery bazowe różnią się nie tylko składem, ale i gęstością. Główną zaletą tego produktu jest elastyczność gumy, która dobrze przylega do paznokcia. Nadaje się do zniszczonych, łamliwych paznokci. Równie ciekawa jest gęsta żelowa baza hybrydowa. Nakładanie produktów o takiej konsystencji może być na początku trudne. Jest na przykład bardzo różny od klasycznych, raczej płynnych baz do paznokci. Jednak wspomniana zawartość żelu ma silne działanie wzmacniające paznokieć. Bardzo mocno przylega do płytki i można go zeskrobać jedynie cążkami lub pilnikiem do paznokci.

Jaką funkcję pełni hybrydowy lakier bazowy?

Chroni płytkę paznokcia przed pigmentami barwiącymi i sprawia, że płytka staje się bardziej równomierna, dzięki czemu ukrywa swoje niedoskonałości i niedoskonałości. Wzmacnia płytkę paznokcia: dzięki lakierowi bazowemu nawet cienkie i kruche paznokcie mogą być sztucznie pokryte przez dwa do trzech tygodni. Lakier bazowy można wykorzystać do stworzenia na płytce paznokcia dodatkowych przedłużeń, np. rogów.

Co musisz wiedzieć przed nałożeniem bazy hybrydowej

Jeśli nałożysz dużą ilość bazy pod bazę, to lakier bazowy rozejdzie się jak masło, dlatego dobrze ściśnij pędzelek i nałóż go delikatnie aż do końcówki paznokcia. Po utwardzeniu i usunięciu kleju, warstwa bazowa może zostać ubrana za pomocą pilnika. Jeśli powierzchnia została pokryta pilnikiem do paznokci, przed nałożeniem koloru wypoleruj płytkę paznokcia miękką polerką. Im grubszy lakier bazowy, tym bardziej równomiernie będzie się rozprowadzał po płytce paznokcia. Im cieńsza baza, tym mniej jest wymagane. Podczas rozprowadzania kropli na płytce paznokcia, zawsze trzymaj pędzelek w powietrzu i nigdy nie dotykaj powierzchni paznokcia Ważne jest, aby utrzymać objętoś